فناوری اطلاعات

انجمن فناوری اطلاعات و ارتباطات

اخبار کوتاه اساتید:
دبیر انجمن علمی معرفی شد -- "صدراله محمدی به عنوان دبیر انحمن علمی معرفی شد " -- 19 مهر 1396
معرفی مدیر گروه فناوری اطلاعات -- "سلمان باقری" -- 19 مهر 1396

کامپیوترهایی که به یک شبکه یکسان متصل شده باشند را می‎توان از طریق یک قابلیت در ویندوز به نام homegroup به یکدیگر متصل کرد. این قابلیت به کامپیوترها اجازه می‎دهد چاپگر و فایل‎های خود را باهم به اشتراک بگذارند.

اگر چه شما از طریق امکانات Remote Desktop هم می‎توانید از راه دور به کامپیوترهای دیگر متصل شده و با آنها کار کنید، اما در این روش کاربر نمی‎تواند به فایل‎های کامپیوتر مقصد دسترسی داشته باشد. صاحبان مشاغلی که قصد دارند به کارمندان خود این اجازه را بدهند تا به دیگر کامپیوترها متصل شده و به اسناد موجود در آنها دسترسی داشته باشند می‎توانند با تنظیم گزینه homegroup ویندوز این امکان را برای آنها فراهم کنند.

برای این منظور:

1. به شبکه روتر خود متصل شوید. روی دکمه استارت ویندوز کلیک کرده و عبارت homegroup را در کادر جستجو تایپ کنید. بعد کلید اینتر را فشار دهید یا در نتایج جستجو HomeGroup را انتخاب کنید.

2. روی گزینه Create a Homegroup کلیک کنید. تمام گزینه‎های موجود در صفحه را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید.

3. کلمه عبور نمایش داده شده را یادداشت کنید. بعد روی دکمه Finish کلیک کنید تا تنظیمات لازم برای برقراری ایستگاه کاری تکمیل شود.

4. گزینه Change Advanced Sharing Settings را انتخاب کنید. سپس برای مشاهده تمام گزینه‎های موجود برای تنظیمات روی Home or Work کلیک کنید.

5. روی Turn On Password Protected Sharing کلیک کنید تا از امکان اتصال کاربران غیرمجاز و دسترسی آنها به فایل‎ها و دستگاه‎های موجود در این کامپیوتر جلوگیری شود. حالا روی Save Changes کلیک کنید.

6. در کامپیوتر دوم نیز طبق مراحل بالا HomeGroup را باز کنید. روی گزینه Join Now کلیک کنید و تمام گزینه‎های موجود را انتخاب کنید. روی Next و بعد Finish کلیک کنید تا تنظیمات لازم برای برقراری ایستگاه کاری تکمیل شود.

7. دستورالعمل شماره 5 را دنبال کنید تا با استفاده از کلمه عبور از امکان اتصال کاربران غیر مجاز و دسترسی آنها به فایل‎ها جلوگیری شود.

 

8. روی دکمه استارت و file explorer کلیک کنید. در پنجره باز شده از گزینه‎های سمت چپ Homegroup را انتخاب کنید. حالا از فهرست موجود کامپیوتر مورد نظر را انتخاب کنید و بعد نام کاربری و کلمه عبور اتصال به آن را وارد کنید تا به محتوای به اشتراک گذاشته شده آن دسترسی پیدا کنید.

  • Prev
  • اساتید فناوری اطلاعات و ارتباطات
تنظیمات قالب
انتخاب رنگ قالب
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
رنگ پس زمینه
رنگ متن ها
انتخاب منو
گوگل فونت
اندازه فونت بدنه
نوع فونت بدنه
جهت سایت
Scroll to top