فناوری اطلاعات

انجمن فناوری اطلاعات و ارتباطات

اخبار کوتاه اساتید:
دبیر انجمن علمی معرفی شد -- "صدراله محمدی به عنوان دبیر انحمن علمی معرفی شد " -- 19 مهر 1396
معرفی مدیر گروه فناوری اطلاعات -- "سلمان باقری" -- 19 مهر 1396

 

 

معرفی برخی از نرم افزار های سروری مایکروسافت

Microsoft Exchange Server

یک میل سرور داخلی برای سازمان ها و ادارات ایجاد می کند که میتوان از آن برای ارسال ایمیل های داخل و خارج سازمانی، اتوماسیون اداری، قرارهای ملاقات و اتوماسیون اداری استفاده کرد .

معرفی برخی از نرم افزار های سروری مایکروسافت

Microsoft Lync Server

این برنامه ابزاری قدرتمند در زمینه ارتباطات است که برای شرکت ها خصوصا سازمانهای بزرگ طراحی شده است چون مساله بزرگی که همه ی سازمانها در سطح شهر ویا کشور با آن روبرو هستند ارتباط با شعبه های خود حتی کارمندان درون سازمان است. یک جایگزین بسیار عالی با امکاناتی پیشرفته که به راحتی می توان آن را جایگزین شبکه تلفنی داخلی سازمانها کرد. قابلیت اتصال و شماره گیری به تلفن های شهری، برخورداری از فناوری VOIP و تماس از طریق اینترنت  و … از سرویس های Lync می باشد .
معرفی برخی از نرم افزار های سروری مایکروسافت

Network Monitoring
مانیتوریگ شبکه یکی از پرکاربرد ترین ابزارهایی هست که یک مدیر شبکه جهت مدیریت بهتر و بالا بردن Performance شبکه نیاز هست در شبکه تحت مدیریت خود راه اندازی کرده و شبکه خود را مانیتور کند مانیتورینگ شبکه همان طور که از اسمش پیدا هست به معنی پایش شبکه می باشد که میتواند جهت بالا بردن سرعت سرویس دهی و کم کردن هزینه ها در یک شبکه نیز کمک کند. که شرکت ماکروسافت دو نرم افزار مانیتورینگ را عرضه کرده به نام  Configuration Manager — Operation Manager می باشد .

معرفی برخی از نرم افزار های سروری مایکروسافت
Microsoft SQL (Structured Query Language) Server
یک بانک اطلاعاتی از نوع دیتابیس های رابطه ای Relation Database می باشد که توسط کمپانی مایکروسافت ارائه شده است و از آن برای ذخیره و بازیابی اطلاعات بر اساس درخواست نرم افزار هایی نظیر نرم افزار های مالی و به طور کلی نرم افزار هایی که نیاز به ذخیره اطلاعات خود درون یک دیتا بیس دارند استفاده می شود.این نرم افزار دارای نسخه های متنوع است که متناسب با نیاز کاربران  و موارد مختلف استفاده (از نرم افزار های که میخواهند اطلاعات نرم افزار لوکال خود را ذخیره کنند تا نرم افزار های پیشرفته که اطلاعات میلیون ها کاربر را در خود ذخیره می کنند) طراحی گردیده است.

معرفی برخی از نرم افزار های سروری مایکروسافت
TMG Server (Thread Management Gateway)
سروری برای بالا بردن جنبه های امنیتی، حفاظتی و افزایش کارایی شبکه
این سرور یکی از محصولات خانواده ForeFront  مایکروسافت است. همه محصولات خانواده ForeFront مایکروسافت با هدف حفاظت و افزایش امنیت شبکه های کامپیوتری و سرورهای موجود در آنها تولید و راه اندازی شده که TMG Server  یکی از آنها به شمار می آید. در واقع TMG Server نسخه جدید ISA Server 2006 است که به عنوان یک Firewall  وظیفه ایجاد امنیت در لایه Application  را برای کاربران در یک شبکه محلی با کنترل و مانیتور کردن ترافیک خروجی (Outbound) عمومی به شبکه اینترنت برعهده خواهد داشت در کنار وظایف دیگری از جمله Web Proxy، Web Anti Malware، Web Caching ، VPN،  NAT Server وSecure Email
معرفی برخی از نرم افزار های سروری مایکروسافت

Microsoft SharePoint Server
مایکروسافت شیرپوینت، یک بستر نرم افزاری تحت وب است که توسط شرکت مایکروسافت تولید و عرضه شده است. شیرپوینت بستر مناسبی برای راهکارهایی چون پورتال داخلی، مدیریت فایل ها و اسناد، تعاملات تیمی، شبکه های اجتماعی، اکسترانت، وب سایت ها، جستجوی سازمانی و هوش تجاری می‌باشد. علاوه بر این شیرپوینت قابلیت یکپارچه سازی سیستمها، یکپارچه سازی فرآیندها و اتوماسیون گردش کارها را فراهم می‌کند نسخه‌های ابتدایی شیرپوینت برای کاربردهایی نظیر مدیریت محتوا و مدیریت اسناد مورد استفاده قرار می گرفت. اما قابلیتهای قابل توجه متعددی به نسخه های اخیر شیرپوینت اضافه شده است. رابط کاربری شیرپوینت (به صورت پیش فرض) مشابه مایکروسافت آفیس است و یکپارچگی بالایی با مجموعه آفیس دارد. اکثر برنامه‌های کاربردی سازمانی مانند بسته‌های نرم‌افزاری ERP و CRM قابلیت‌هایی را برای یکپارچه شدن با شیرپوینت ایجاد کرده‌اند. همچنین شیرپوینت مجموعه کاملی از API ها و تکنولوژی توسعه را برای برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان فراهم کرده است. به عنوان یک بستر برنامه‌سازی، شیرپوینت دارای مدیریت مرکزی و کنترل‌های امنیتی لازم جهت پیاده سازی نیازمندی‌های برنامه‌ها می باشد. بستر شیرپوینت مستقیما درون وب سرور IIS قرار می‌گیرد.

 

معرفی برخی از نرم افزار های سروری مایکروسافت
Microsoft Project Server
پراجکت سرور (Microsoft Project Server) یک راهکار مدیریت پروژه تحت سرور است که توسط شرکت مایکروسافت توسعه پیدا کرده است. MSProject برای عملکرد خود از دو سیستم قدرتمند Microsoft Share point و Microsoft SQL Server می کند.این نرم افزار برای مدیران بخش اجرایی و همچنین برای مدیران پروژه نرم افزار پر کاربردی به حساب می آید که مزایا ی این نرم افزار برای مدیران اجرایی: مدیران می توانند جزئیات و زمانبندی هر پروژه را ببینند. هرگونه اطلاعاتی در سطح پروژه، وظایف و منابع به دلخواه مدیران قابل جمع آوری و نمایش است.که این اطلاعات شامل گزارش های متنوع از پروژه ها می باشد.همچنین دشبوردهای مدیریتی، نگاه گسترده و نگرش عمیقی به آنچه که در پروژه می گذرد به مدیران می دهد. دشبورد مجموعه ای از جدول ها، نمودارها و علائم گرافیکی است که وضعیت پروژه ها را از ابعاد مختلف نمایش می دهد.کاربرد برای مدیران پروژه: به کمک این سامانه، مدیر پروژه می تواند پیرامون پروژه با تیم خود ارتباط برقرار کند و وظایف را بین آنها تقسیم کند. انجام همه ی این تخصیص ها و اجرای گردش های کاری در داخل سامانه مدیریت پروژه مایکروسافت اتفاق می افتد. افراد تیم پروژه می توانند وظایفشان را در کارتابل شخصی خود ببینند. آخرین تغییرات صورت گرفته در هر تخصیص توسط این افراد به مدیر پروژه گزارش می شود و در صورت تایید، در برنامه اعمال می 

  • Prev
  • اساتید فناوری اطلاعات و ارتباطات
تنظیمات قالب
انتخاب رنگ قالب
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
رنگ پس زمینه
رنگ متن ها
انتخاب منو
گوگل فونت
اندازه فونت بدنه
نوع فونت بدنه
جهت سایت
Scroll to top